ШАХНЕНКО В’ячеслав Іванович

 

 

В’ячеслав Іванович Шахненко, доцент кафедри валеології Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, кандидат педагогічних наук, доцент.

З 1975 року по 1982 рік працював директором середньої школи на Кіровоградщині. Пізніше – на посаді старшого викладача, а потім доцента кафедри педагогіки Кіровоградського педагогічного інституту, досліджував педагогічну спадщину В.О.Сухомлинського.

З 1985 року вивчає питання покращення здоров’я учнів у навчально-виховному процесі вітчизняної системи середньої загальної середньої освіти.

Автор 180 опублікованих робіт, учасник понад 40 міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій з питань педагогіки і здоров’я учнів.

В’ячеславом Івановичем розроблено перші рекомендовані Міністерством освіти і науки України посібники з валеології для початкової школи: "Охорона життя і здоров’я дітей. Ч. 2. Культура здоров’я молодшого школяра. 1-4 класи. Програма та методичні поради" (1995 рік); "Абетка здоров’я. Посібник з валеології для вчителів 1-х класів" (1996 рік); "Азбука здоров’я молодшого школяра. Посібник для вчителя 1-4 класів" (1998 рік), а також низку інших праць:

- "Азбука  здоров`я. Уроки валеології для 1-х, 2-х та 3-х класів" (2000);

- "Здоров`я та безпека життєдіяльності учнів";

- посібника для вчителів Основи безпеки життєдіяльності" (2002);

- посібника для класних керівників "Азбука основ безпеки життєдіяльності (змістовні лінії, теоретичні положення, таблиці, схеми)";

- навчальних програм для педагогічних ВНЗ України "Основи валеології з методикою викладання "Основ здоров`я", "Моніторинг здоров`я» "та інших;

- "Формування основ здорового способу життя учнів початкової школи: теорія і практика (дидактичний аспект)" (2007).

 

 

Контактні реквізити:

Україна, 61109,

м. Харків,

вул. Вешенська, 2,

тел.: 7075633 (роб.), 0962386437 (моб.)