Return to Розділ 3. Педагогічна практика

Винарчук Т.М. Веб-статистика як інструмент аналізу сайта

Винарчук Т.М.,
методист центру моніторингу освіти Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

 

Рецензент: Демяненко О. О., 
проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, кандидат педагогічних наук

 

Веб-статистика як інструмент аналізу сайта

 

У статті розглянуто питання функціонального призначення інструментів веб-статистики, їх роль у визначенні рейтингу популярності сайта. З’ясовано зміст понять "каталог сайтів", "рейтинг сайтів", "трафік", "хост", "хіт", "сесія", "глибина перегляду", "цільова аудиторія" тощо. Представлено аналіз даних веб-лічильників про фактичний стан веб-ресурсу за окремими параметрами й періодами часу.

Ключові слова: веб-статистика, інструменти  веб-аналітики, пошукові системи, лічильник, статистичні показники,  відвідувачі сайта.

 

Постановка проблеми.  В Інтернет-мережі і пропозиція інформації, і її пошук – це послуги, які надаються користувачеві. Щоб забезпечити динамічний, інтерактивний доступ до джерел, привернути увагу потенційних користувачів до потрібної інформації, вагоме значення  мають веб-сайти із певним тематичним наповненням. Такі сайти нині є пріоритетними засобами і способами обізнаності та самоосвіти для громадськості, дозволяють вирішувати завдання  забезпечення актуальною інформацією.

Кожного року конкуренція у сфері Інтернет-бізнесу зростає, а значить, веб-сайти повинні максимально відповідати очікуванням користувача. Вважається, що найближчим часом веб-аналітика стане необхідним інструментом для виживання сайта в умовах глобальної конкуренції в мережі Інтернет [4].

У який спосіб серед значної кількості сайтів визначити найпопулярніший серед віртуального соціуму? Тобто такий, що працює на свою аудиторію, набуває нових користувачів, і як наслідок – є ефективним і запитуваним. За відповіддю на це запитання звернемося до такого поняття, як "сервіси веб-статистики" та на основі їх даних спробуємо проаналізувати фактичний стан веб-ресурсу.

Аналіз останніх досліджень і публікацій.  Теоретичні та організаційні аспекти застосування різних видів рейтингів та сервісів веб-аналітики викликають неабияку увагу фахівців і науковців. Наприклад, Е. Забарна та К. Соловйова на підставі проведеного аналізу розглядають різні методики й підходи до виявлення й оцінювання найбільш ефективної системи аналізу web-сайта вищого навчального закладу. Д. Меліхов та І. Сарматов (провідні аналітики українського проекту веб-аналітики SpyBOX) у працях "Аналіз сайта: довідник Веб-аналітика" і "Веб-аналітика: крок до досконалості" висвітлюють проблему веб-аналітики та надають рекомендації із комплексного аналізу функціонування веб-сайтів. В. Теплюк  на основі показників бази Webometrics Ranking of World's Universities  (рейтинг, у якому аналізується та укладається за спеціальною методикою представлення ВНЗ в Інтернет. Ця  методика розроблена відповідно до Берлінських принципів рейтингування вищих навчальних закладів, визначених ЮНЕСКО; в її основі – використання найбільших пошукових систем, обсяг представлених у глобальній мережі Інтернет наукових публікацій, посилання на матеріали сайтів тощо) аналізує стан і динаміку зміни "присутності" веб-сайтів дослідницьких університетів України у світовому та внутрішньому (серед українських університетів) рейтингу.

Мета статті  полягає у визначенні та обґрунтуванні можливостей рейтингових ресурсів і пошукових систем,  сервісів збирання й оброблення даних для оцінювання ефективності функціонування сайта та задоволення інтересів користувача. Представлене дослідження є спробою аналізу даних веб-лічильників сайта за окремими параметрами й періодами часу.

Виклад основного матеріалу. За результатами дослідження, яке проводила компанія Інтернет-послуг Netcraft, на сьогодні у світі існує 612 843 429 веб-сайтів, 200 мільйонів із яких є  активними (за матеріалами інформаційного сайта "Світ 24", адреса: http://svit24. net /technology /67-technology/16018-stalo-yzvestno-tochnoe-kolychestvo-veb-sajtov-myra).

Навіщо ж потрібен веб-сайт установам? Маючи свій сайт чи то портал, організація має реальну можливість презентувати себе у всесвітній мережі, надати доступну інформацію про діяльність тощо в будь-якій частині світу одночасно мільйонам користувачів Інтернету – найпопулярнішого інформаційного ресурсу, який, без сумніву, залишиться таким у найближчому майбутньому. Більше того, відсутність в установи власного сайта характеризує  її як непрезентаційну, несучасну. Натепер сайт – це "обличчя організації", віртуальна вітрина, у якій виставлено "товар" установи, розкрито зміст її діяльності тощо. Нині недостатньо зробити просто гарний веб-сайт із привабливим дизайном, оскільки Інтернет-користувачів важко здивувати зовнішнім оформленням веб-сайта. Для того, щоб веб-сайт максимально відповідав потребам його відвідувачів, необхідно насамперед проаналізувати, як саме відвідувачі взаємодіють із ним, та на основі отриманих даних оптимізувати його під цільову аудиторію (група Інтернет-користувачів, на яку сфокусовано зміст сайта; коло відвідувачів, зацікавлених в інформації, представленій на сайті).

Будь-який сайт, яким би сучасним не було його оформлення і структура, ефективно функціонує тільки тоді, коли має постійних відвідувачів. Висока конкуренція веб-ресурсів у різних сферах діяльності – Інтернет-магазину, блогу, корпоративного сайта чи глобального Інтернет-порталу – має перебувати в постійному розвитку, щоб бути популярним серед користувачів.

Як обрати правильний спосіб розвитку веб-сайта, щоб відвідувачі завжди знаходили його цікавим і зручним? Як дізнатися, яка інформація найбільш є популярною і до чого користувачі проявляють інтерес більшою мірою? Щоб дати правильну відповідь на ці запитання, розглянемо кілька понять, зокрема –"сервіси статистики". Нині за допомогою спеціальних інструментів веб-статистики можна цілодобово отримувати найбільш повну інформацію про трафік (від англ. traffic – вуличний рух – об'єм інформації; вимірюється в кілобайтах), що завантажується користувачем за певний період часу, відвідувачів сайта, кількісні та якісні показники. Такими інструментами є лічильники, що встановлюються на веб-ресурсах,  за даними яких визначається рейтинг популярності сайта, що був зареєстрований у каталозі сайтів певної категорії.

Розглянемо також сутність понять "каталог сайтів" та "рейтинг сайтів". Отже, каталог сайтів – ресурс-довідник (рис. 1), основним контентом якого є база сайтів, зареєстрованих у тому чи іншому каталозі, структурованих за рубриками (авто, освіта, відпочинок, спорт тощо) відповідно до тематики. Під час додавання сайтів у той чи інший каталог модераторами (адміністратором) перевіряється відповідність вмісту матеріалів сайта заявленій рубриці.

Рис.1. Каталог сайтів ресурсу-довідника I.UA

Одними з найпопулярніших каталогів web-ресурсів в Україні  є Bigmir)net (адреса: http://www.bigmir.net/), Rambler’s Top 100 (адреса: http://top100.rambler.ru/top100/), Яндекс. Каталог (адреса: http://yaca.yandex.ru/).

Серед українських каталогів  web-ресурсів можна відмітити такі: UA Portal (адреса: http://uaportal.com/), Topping (адреса: http://topping.com.ua/), A-Counter (адреса: http://a-counter.kiev.ua/, I.UA http://catalog.i.ua/).

Зауважуємо, що не потрібно сплутувати каталог сайтів і пошукових систем (Google, Rambler, Yandex – спеціалізовані сервери, призначені для пошуку інформації за запитом користувачів). Останні використовують так звані "веб-павуки" (спеціальні програми пошуку, які мають доволі складну архітектуру), котрі знаходять потрібну інформацію у всій мережі Інтернет, а каталог сайтів надає лише ту інформацію, яку подала про свій сайт особа чи то організація у певний ресурс-довідник.

Рейтинги сайтів (рис. 2) функціонують безпосередньо в тематичному каталозі. По суті, це – ті самі каталоги, але вони мають таку відмінність: сайти в рейтингу залежать від їх відвідуваності. Чим більше людей завітає на сайт, тим вища його відвідуваність і, відповідно, популярність серед інших сайтів. Такі сайти займатимуть перші позиції у списку результатів пошуку.

Рис. 2. Рейтинг сайтів каталогу Bigmir)net (група "Наука і освіта")

Знайти потрібний сайт у певному каталозі (звичайно, за умови, якщо такий там зареєстрований) можна сортуванням за окремими параметрами, а саме: за категорією (Авто, Медицина, Освіта, Спорт тощо), регіоном (континент, частина світу, країна, місто),  типом сайта (Афіша, Блоги, Персони, Портали, Аналітика, Енциклопедії, Електронні бібліотеки тощо), форматом інформації (Архіви, Аудіо, Відео, Документи, Зображення), популярністю (кількість відвідувань), хітами (кількість запрошених сторінок) тощо.

Система рейтингу дозволяє швидше знайти найкращі сайти за тематикою. Такий рейтинг має переваги порівняно із традиційними пошуковими системами, які знаходять сайти лише за їх відповідністю до заданих критеріїв пошуку і не дають ніякого уявлення про якісні характеристики знайдених сайтів. Важливо розуміти також, що рейтинг не є остаточною оцінкою сайта, а лише допомагає орієнтуванню користувачів і завжди переглядається за умов якісних змін сайта.

Рейтинг кожного сайта в каталозі визначається на основі трьох факторів:

 • інформативності та вартісності;
 • якості дизайну, структури та легкості навігації сайтом;
 • актуальності, інтерактивності та своєчасності оновлення інформації. 

Яким чином надаються місця сайтам у рейтингу?  За це відповідають вищезгадані інструменти веб-статистики – лічильники, які вбудовуються у веб-сторінку. За допомогою лічильника підраховується кількість відвідувань сайта, на основі чого, власне, і формується місце сайта в рейтингу. Зазвичай, лічильники відвідувань бувають приховані (невидимі звичайним користувачам) і відкриті (відвідувач в цьому випадку бачить зміни даних лічильника).

Отже, лічильник – спеціальна програма, яка встановлюється на сайт та відображає графічно різні кількісні параметри, здебільшого, у режимі реального часу. Лічильник виводиться на периферії головної сторінки сайта, має вигляд картинок (банерів). Інколи сайт має свою власну систему статистики, тоді немає потреби встановлення лічильника, але в такому разі відвідувачі не "побачать" його в каталозі або рейтингу, якщо цей сайт у ньому зареєстрований.

Найпопулярніші лічильники, які встановлюють на сайти, є такими:

 Rambler Top100 – належить пошуковій системі Рамблер, яка займає 2-е місце в Рунеті серед пошуковиків та має свій рейтинг сайтів;

 Top@mail.ru – лічильник має свій пошуковик і рейтинг сайтів. Займає 4-е місце серед пошукових систем російського виробництва;

 Liveinternet.ru – найпопулярніший лічильник Інтернет-мережі. На сайті Liveinternet оброблену статистику можна переглядати в режимі реального часу, згруповану в різні звіти;

 BigMir)net  – український рейтинговий лічильник. Має власну пошукову систему, яка  працює на базі Яндекс-Україна. Увіходить до 5-и найпопулярніших рахівників і рейтинг-каталогів в Україні;

 Google Analytics – найпотужніший інструмент веб-аналітики, який візуально для відвідувачів не відображається, але доступний лише власнику сайта.

Залежно від призначення діяльності сайта визначаються й типи лічильників:

Отже, яку інформацію може збирати лічильник на сайті? Зазвичай, це такі статистичні дані:

 • число цільових відвідувачів (запитів) сайта за добу або інші періоди часу;
 • кількість візитів відвідувачів на сайт (одна людина може зайти на сайт кілька разів за день. Це буде кілька візитів, але один цільовий відвідувач. Є й такі, що випадково потрапили на сайт, але лічильник фіксує і їх);
 • кількість і час переглядів сторінок;
 • географію відвідувачів.

Це базові показники. Однак сучасні системи аналітики дозволяють збирати набагато більше корисної інформації за допомогою лічильників, а саме:

 • сторінки входу і виходу із сайта;
 • популярні пошукові запити;
 • переходи із пошукових систем, джерела трафіку;
 • дані про браузери, які використовували відвідувачі сайта.
 • дані про пристрої (комп'ютер, планшет, телефон) і операційні системи користувачів;
 • вебвізори (записи дій користувача на сайті, при якому адміністратор сайта має можливість бачити, як користувач переглядав сторінки сайта, як він рухав курсором миші, які кнопки натискав тощо).

Якщо говорити про якісний аналіз показників веб-лічильників, то виникають запитання: "Чи достатньо одного лічильника, щоб отримати достовірні дані? Скільки лічильників бажано встановлювати на сайт?".  Варто зазначити, що кожен сервіс, який веде статистику відвідувань сайта, має свій алгоритм підрахунку, тому дані про відвідуваність одного й того ж сайта при використанні різних лічильників можуть бути різними. Для отримання більш повної картини відвідувань провідні веб-аналітики рекомендують установлювати декілька лічильників, а потім підраховувати середнє арифметичне їх показників.

Як уже згадувалося вище, здебільшого лічильники показують не лише загальне число відвідувачів, але ще й так звані хости, хіти, сесії, цільові запити, необхідні для аналізу функціонування сайта. Варто зазначити, що наявні деякі відмінності у використанні понять та їх тлумаченні на різних сайтах як джерелах.  Проаналізувавши пояснення понять, пропонуємо такі визначення  зазначених параметрів. Отже, термін "хост"  (від англ. host – хазяїн, приймає гостей) – відвідувач з унікальною IP-адресою, яка присвоюється комп'ютеру (серверу, користувачеві), із якого здійснювався запит на ваш сайт (зауважимо, що, наприклад, мережа має п’ять комп'ютерів з однією IP-адресою, тоді комп’ютери, із яких здійснювалися запити на сайт, зараховуються як один хост).

Хіт – одне звернення користувача (власне завантаження однієї сторінки) до сторінки сайта, на якій установлений лічильник. Хіт – це чисельна величина, що виражає кількість завантажень веб-сторінок користувачами. 

Сесія – кількість переглядів сторінок сайта протягом певного періоду часу  (зазвичай, за 15 хвилин). Припустимо, що один і той же  користувач відвідав сайт три рази на день через певний проміжок часу, тоді це буде зараховано як один користувач і три сесії. Сесія – один із важливих і значимих параметрів, який дозволяє якісно аналізувати особливості функціонування сайта, опираючись на зібрану статистику відвідувань.

Розглянемо основні кількісні параметри лічильників про фактичний стан веб-сайта (на прикладі освітнього порталу Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів (далі КОІПОПК). Нагадаємо, що встановлені на будь-якому веб-ресурсі лічильники мають вигляд картинки (банерів), розміщують їх, як правило, унизу індексної сторінки.

Для проведення аналізу відвідуваності освітнього порталу КОІПОПК оберемо лічильники MyCounter  (відкритими в якому є тільки базові метрики) та I.UA  (усі кількісні параметри є відкритими для відвідувачів сайта).

Першим за значущістю показником є кількість відвідувачів, що перебувають на сайті у певний момент. За цим показником судять, зазвичай, і про популярність сайта (місце в рейтингу) (рис. 3). При цьому зазначаємо, що завдяки цим даним з’являється можливість оцінки популярності в динаміці,  залежно від часу доби. На деяких ресурсах, які передбачають реєстрацію відвідувачів, підраховується ще й кількість зареєстрованих користувачів і навіть динаміка зростання або падіння цього числа протягом певного проміжку часу.

Рис. 3. Показники рейтингових місць і кількості відвідувачів сайтів у каталозі "Наука і освіта" у лічильнику MyCounter

Із кількісних значень лічильника MyCounter бачимо, що в певний час доби (10.30) на сайті перебуває 153 відвідувачі, портал займає 47-му позицію серед 1303 зареєстрованих сайтів каталогу "Наука і освіта". На основі отриманих даних можна зробити висновок про те, що ресурс має досить високу позицію в рейтингу, а значить – популярний серед кола користувачів, які зацікавлені в інформації, що представлена на сторінках порталу.

Розглянувши статистику рахівника I.UA (рис. 4), виявляємо такі показники: 132 відвідувачі, 89-а позиція в рейтингу, 2175 зареєстрованих сайтів каталогу "Освіта". Однак, лічильник I.UA має ще й додаткові підкаталоги: "Вища освіта", "Науки", "Початкова і середня освіта", "Додаткова освіта", "Підвищення кваліфікації" тощо, де вказуються окремі числові значення та рейтинг сайтів у підкаталогах. Тому важливо під час підсумку статистичних даних лічильника враховувати ці особливості структури каталогу (наприклад, сайт у загальному рейтингу має 90-ту позицію, а у підкаталогах – 124-у або 2-у).

Рис. 4. Показники рейтингових місць та кількісні значення відвідувань сайтів у каталозі "Освіта" у лічильнику I.UA

Отже, вивівши середнє арифметичне значення показників обох лічильників, маємо такі дані:  відвідувачів на даний час доби  – 142, позиція у рейтингу – 49.

Беручи до уваги зростання кількості зареєстрованих сайтів у каталогах обох лічильників, можна з упевненістю констатувати, що портал КОІПОПК має стабільну позицію – 40-60 рейтингове місце серед сайтів освітньої категорії.

Розглянемо інші числові метрики інструментів веб-статистики.

Лічильник, який встановлено на порталі, окрім загального числа відвідувачів (зазвичай, має більше числове значення) надає й кількісне значення цільових запитів (рис. 5). Така різниця пояснюється тим, що цільовий відвідувач зайшов на сайт цілеспрямовано. Здебільшого, такий відвідувач потенційно зацікавлений  у тематиці цього сайта. У таблиці узагальнено та представлено середні числові й відсоткові показники загальної кількості відвідувачів та цільових запитів протягом 2008-2013 років.

Рис.5. Числові та відсоткові показники загальної кількості відвідувачів та цільових запитів

Відповідно до показників відсотків і співвідношень загальної кількості відвідувачів до цільових звернень спостерігаємо тенденцію зменшення різниці між значеннями двох категорій, що вказує про цілеспрямовані звернення відвідувачів до сторінок порталу.

Визначення  цільової аудиторії – основне завдання в популяризації будь-якого сайта, яким займаються фахівці. Загалом можна визначити такі способи визначення цільової аудиторії сайта:

 • використання статистичних даних спеціальних дослідницьких компаній, які професійно займаються такими питаннями;
 • проведення опитувань аудиторії сайта із використанням форми опитування або реєстрації на сайті;
 • аналіз даних лічильника відвідувань сайта, пошукових запитів у популярних пошукових системах.

Ретельний аналіз цих даних допоможе "намалювати" портрет типового представника цільової аудиторії сайта. Маючи у своєму розпорядженні такий портрет, можна більш точно визначитися у вподобаннях і запитах відвідувачів  сайта.

Таким чином, у підсумку робимо висновок, що для отримання більш об'єктивних даних варто підраховувати середнє арифметичне показників усіх лічильників, які встановлені на сайті.

Потрапивши на сайт, потенційний користувач шукає потрібну інформацію, переглядаючи певну кількість сторінок. Лічильники фіксують такого користувача та надають звіт про джерело трафіку, з якого було здійснено запит, і переходи між його сторінками (рис. 6). На рисунку представлені джерела трафіку та найбільш запитувані сторінки (станом на 21.05.2014).

Рис. 6. Джерела вихідних і вхідних трафіків у лічильнику I.UA

Систематичне відстеження показників – звідки та на які сторінки здійснювалися запити – надає можливість вибудувати алгоритм поведінки користувачів на сайті – це індикатор того, яка інформація найбільш цікавить аудиторію, які зміни необхідно внести в ресурс, щоб він більш якісно виконував очікувані функції.

Усі відвідувачі сайта переглядають певну кількість сторінок за певний час. У цьому випадку можна провести детальний аналіз поведінки відвідувачів за такими параметрами, як глибина перегляду (кількість сторінок, яку переглянув користувач за одну сесію (один сеанс роботи) та час перегляду (час перебування користувача на сайті) (табл. 1).

Таблиця 1

Параметри глибини та часу перегляду сторінок

 

Із таблиць видно, що найбільше відвідувачів переглядають 1-у та 3-4-і сторінки, витрачаючи час до 3-х хвилин за сесію. Таких візитерів можна назвати "випадково потрапив" або, наприклад, відвідувач зайшов, побачив дату семінару й закрив сторінку. Користувачів, котрі переглядають 10 сторінок і більше, витрачаючи час 10-15 хвилин, – потенційно  зацікавлені в тематиці поданого матеріалу.

Висновки. У результаті аналізу з'ясовано, що завдання будь-якого веб-сайта – залучення максимальної кількості відвідувачів. Реєстрація сайта в різних тематичних каталогах і участь у рейтингах – невід'ємна частина його використання й популярності. Водночас яким би досконалим не був рейтинг сайтів, він може мати переваги і недоліки. Серед переваг окреслимо такі:

 • у каталозі розміщується посилання на сайт, що природно впливає на кількість зовнішніх посилань на нього і тим самим підвищує рівень його популярності й затребуваності;
 • якщо сайт займає вищу позицію в рейтингу, він є більш відвідуваним:  близько 80% відвідувачів послуговуються першою двадцяткою сайтів у рейтингу;
 • відвідувачі, які потрапили на сайт за допомогою рейтингу, завжди є "цільовими".

Водночас варто вказати й на недоліки рейтингів, а саме:

 • рейтинг відображає популярність, а тому не завжди корисність сайта (наприклад, сайт "Реферати та дисертації") буде мати вищий рейтинг, ніж інші, спрямовані на масового відвідувача, сайти (наприклад, повнотекстовий науковий Інтернет-журнал);
 • рейтинг за кількістю переходів із каталогу на сайт визначає його популярність лише з погляду користувачів каталогу, але не враховує тих користувачів, котрим цей сайт добре відомий і вони можуть завантажити його із вкладок;
 • голосування за кращий сайт певним чином відображає думку аудиторії, але рідко того користувача, який, відвідавши сайт, повернеться до каталогу знову, щоб проголосувати за цей сайт. 

На основі аналізу показників лічильників установлено, що найбільш перспективними та актуальними у проведенні якісної аналітики фактичного стану будь-якого сайта та взаємодії користувачів із ресурсом варто вважати такі чинники:

 • пошукові запити – вони уможливлюють установлення цілей, із якими відвідувач зайшов на сайт;
 • глибина перегляду та час перегляду дозволяють виявити реальну зацікавленість відвідувачів конкретними сторінками і сайтом у цілому;
 • джерела вихідних і вхідних трафіків (із яких ресурсів відбувся вхід та які сторінки запитували);
 • точки виходу відвідувачів із веб-сайта. Ця метрика покаже ті веб-сторінки, переглядаючи які, відвідувач втрачає інтерес до сайта.

 

Список використаних джерел

 1. Веб-аналитика : От систем статистики посещаемости до визуализации поведения посетителей сайтов [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://altblog.ru/veb-analitika-ot-sistem-statistiki-poseshhaemosti-do-vizualizacii-povedeniya-posetitelej-sajtov/.
 2. Забарна Е. М. Система та критерії маркетингового аналізу сайтів вищих навчальних закладів [Електронний ресурс] / Е. М. Забарна, К. Ю. Соловйова // Ефективна економіка : електронне наукове фахове видання. – 2013. – №1. – Режим доступу : http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1748.
 3. Куліков В. О. Пошук історичної інформації в Інтернеті : посібник [для студентів історичних факультетів] / В. О. Куліков. – Харків : Вид-во ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2007. – 91 с.
 4. Мелихов Д. С. Анализ сайта :  справочник веб-аналитика / Д. С. Мелихов, И. И. Сарматов. – К. : Аналитик Интеллект Сервис, 2011. – 209 с.
 5. Мелихов Д. С. Веб-аналитика : шаг к совершенству / Д. С. Мелихов, И.И. Сарматов. – К. : Аналитик Интеллект Сервис, 2010. – 112 с.
 6. Розкручування і просування сайта. Як визначити цільову аудиторію сайта? [Електронний ресурс]. –  Режим доступу : http://webstudio2u.net/ua/web-promotion/197-target-audience.html.
 7. Розкручування сайта в рейтингах [Електронний ресурс] // Buildsait : створення, просування, оптимізація сайта. – Режим доступу : http://buildsait.pp.ua/index.php/promotion-web-site/49-web-site-promotion-in-ratings.
 8. Сарматов И. Зачем нужны счетчики? [Электронный ресурс] / Игорь Сарматов. –  Режим доступа : http://www.spybox.com.ua/blog/pochemu-sleduet-ubrat-vse-schetchiki-posesheniy-na-sayte.htm#axzz2yaGfXqEY.
 9. Сеник М. Проект. Лічильник відвідування сайта [Електронний ресурс] / М. Сеник. – Режим доступу : http://www.senyk.poltava.ua/projs/counter.html.
 10. Скорпіо Л. Статистика сайта [Електронний ресурс] / Л. Скорпіо. – Режим доступу : http://international-site.net/uk-ua/zakazchiku/5/statistika-sajtu.
 11.  Що розуміється під оцінкою якості освітніх послуг? [Електронний ресурс] // Центр міжнародних проектів  НДІ прикладних інформаційних технологій "Євроосвіта". –  Режим доступу : http://euroosvita.net/?category=21&id=229.
 12.  Юрчак І. Ю. Конспект лекцій. Веб-проектування [Електронний ресурс] / І. Ю. Юрчак. – Режим доступу : http://victoria.lviv.ua/html/gim/document.html

 

Винарчук Т. Н. Веб-статистика як инструмент анализа сайта

В современности трудно переоценить роль сети Интернет в поиске нужной информации. Важную роль в этом имеют тематические веб-сайты, которые должны максимально соответствовать ожиданиям пользователя, что связано с конкуренцией в сфере Интернет-бизнеса и с важным значением веб-аналитики в современности.

В статье рассмотрен вопрос функционального назначения инструментов веб-статистики, их роль в определении рейтинга популярности сайта. Определены значения понятий "каталог сайтов", "рейтинг сайтов", "трафик",  "хост", "хит", "сессия", "глубина пересмотров", "целевая аудитория" и других. Представлен анализ данных веб-счетчиков  о фактическом состоянии веб-ресурса по отдельным параметрам и периодам времени.

Ключевые слова: веб-статистика, инструменты веб-аналитики, системы поиска, счетчик, статистические показатели, посетители сайта.

 

Vynarchuk, T. M. Web-Statistics as an Instrument for Web-Site Analysis

Functional usage of the instruments of web-statistics and their role in the fixing  of a web-site popularity are described in the article. Content of the notions "web-site catalogue", "web-site ranking", "host", "heat", "session", "depth of revision", "the Internet users" etc is determined. The analysis of the data of web-accouters about a web-resource, using different parameters and time periods, is presented.

Key words: web-statistics, instruments of web-analytics, research systems, web-accouters, statistics indicators, web-site visitors.

 

Permanent link to this article: https://www.narodnaosvita.kiev.ua/?page_id=2424