Return to С

СТРІЛЬКО Валентина Василівна

Народилася на Київщині. Освіта вища, закінчила Київський університет ім. Т.Шевченка, філологічний факультет (1971-1976 рр.), за фахом – філолог, викладач української мови та літератури.

Свою педагогічну діяльність розпочала піонервожатою. Працювала вчителем української мови і літератури, заступником директора з навчально-виховної роботи, директором Гнідинської восьмирічної школи Бориспільського району. Призначення Валентини Василівни Стрілько на посаду директора школи було не тільки поворотним моментом у житті школи, а й у боротьбі за відновлення національного змісту освіти. На базі закладу розпочала роботу Мала академія народних мистецтв, у якій з учнями працювали відомі діячі української культури: Н.Матвієнко, А.Погрібний, Д.Чередниченко, Г.Кирпа, П.Осадчук, В.Лузан, С.Щербак та ін. Її робота була прикладом для наслідування в багатьох школах України. У цей час учителі школи склали і видали низку підручників і навчальних посібників, що були першими ластівками в оновленні змісту навчання, перетворення його на справді національне. Також було розв'язане питання будівництва нового типового приміщення школи, яка з 1990 р. набула статусу середньої. 

Стрілько Валентина Василівна – член Всеукраїнського об'єднання "Громада", лауреат премії ім. Є.Чикаленка (2001 р.).

Співавтор підручників з етики для початкових класів "Андрійкова книжка" (для учнів 1-4 класів). Ініціатор виходу перших підручників з новим змістом навчання для початкових класів: букваря "Материнка", "Читанки" (для  учнів  1-4 класів). Член Піклувальної ради Українського гуманітарного ліцею.

Сьогодні – президент Конгресу захисту української мови, президент Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого.

Permanent link to this article: https://www.narodnaosvita.kiev.ua/?page_id=1802